Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Co zrobić, jeżeli chcielibyśmy wspomóc Polskę? została wyłączona

Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy Unia Europejska to wielka szansa dla naszego kraju, lecz przecież mapa geopolityczna świata jest najzwyczajniej nieubłagana. Kraj jak właśnie Polska powinien mieć „przyjaciół”. I mieliśmy dwa rozwiązania: Zachód lub Rosja. Na pewno Rosja to niesamowity kraj, Rosjanie generalnie są w porządku i naprawdę nie rozmyślają każdego dnia o Polsce – w negatywnym kontekście, ale jakby nie patrzeć UE jest bardziej wskazanym wyjściem. Cieszę się, że jesteśmy w Unii Europejskiej, ponieważ przykład Ukraińców bardzo dobrze pokazuje, że w dzisiejszych czasach wyłącznie Unia jest sensowną alternatywą.
Choć oczywiście jestem w stanie zauważyć bardzo dużo minusów tej organizacji. Głównie chodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest zbytnio lewicowa. Najzwyczajniej za duża pomoc socjalna, ogromna biurokracja, dziwne prawo – to sprawia, iż Stary Kontynent odgrywa coraz mniejszą rolę. Naturalnie Unia Europejska to także bardzo dużo atutów, lecz można odnieść wrażenie, że obecna klasa polityczna nie chce zbyt dobrze dla Starego Kontynentu. Bo niby jak inaczej ocenić nieustanne zamachy na naszą wolność? Cóż, zatem: UE cechuje się niesamowicie wieloma zaletami, lecz także wadami.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.